relative

Alternátor – místo kde se pobavíte i poučíte

Chcete vidět opravdový evropský unikát? Pak navštivte Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči, jediné science-centrum na Vysočině. Jeho chloubou je unikátní projekční koule, tzv. Science on a Sphere, vědecko-technické zařízení, jichž v Evropě najdeme pouze osm. Alternátor ho získal z amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru a z NASA, které na něm zobrazují přírodní nebo vesmírné úkazy.

Expozice Alternátoru jsou zaměřeny zejména na výrobu energie – a to jak na její historii, tak současnost a samozřejmě i budoucnost. Vše je pojato hravou formou pochopitelnou pro děti i dospělé. Nejvýznamnější část je věnována výrobě „zelené“ energie, a to hlavně z biomasy. Nejnovější expozicí, která vznikla teprve v polovině května, je Cesta elektřiny aneb Od zdroje po zásuvku předvádějící, jak elektrická energie putuje z elektrárny až do našich domovů.

Nechybějí ani dočasné výstavy, přičemž na konci května se malí i velcí kluci mohou těšit na jednu z největších sbírek modelů vystřihovánek časopisu ABC. A každou sobotu odpoledne se koná i science-show plná zábavných chemických pokusů.

A ještě něco. Zajímá vás okolí Třebíče? Pak si v Alternátoru půjčte elektrokola nebo elektroskútry. Bez námahy, zato však ekologicky se můžete vypravit do blízkých i vzdálených míst.

www.alternator.cz

 

Otevírací doba během veletrhu Fortel a Dne dětí.

Pátek 9:00 až 18:00

Sobota 9:00 až 17:30

vstupné je zdarma, podívejte se na program